Horizonti Shqipetare


Horizonti Online
 
ForumHorizontiCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Candy
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 67
Piket : 128
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 24
Location : Shqiperi

MesazhTitulli: Poezi Dashurie   Tue Oct 27, 2009 12:16 pm

Edhe e vdekur po te isha do ngrihesha nga varri,me lot ne sy do thrisja sa shume me ka mare malli.Edhe e vdekur po te isha do ngrihesha nga varrezat me ze te larte do therisja : Jo s'me kane humbur shpresat.

Nje zemer e vetmuar Po pikon gjak Prej mungeses tende, Po digjet flak. Nje puthje e jotja Me kishte ndihmuar Zemren time per Ta sheruar

Nje keshille: Ki kujdes. Nje kerkese: Mos ndrysho. Nje deshire: Mos me harro. Nje genjeshter: Nuk te dua. Nje te vertete: Me mungon. Trego tani ti, cfare po mendon?!

Prano nje puthje me plot deshir, si pershendetje per naten e mir. me shpres ne ender do te pres, se deri neser mund te vdes vetem si kujtim puthja le te mbese

Grumbuj kujtimesh rrjedhin neper mote prej zemres time deri te zemra jote.

Mbrëmë më dergove letër s´munda ta lexoj më ra mbi te loti dhe ma trubulloj. Çka munda t´dalloj dy zemra të ngrira njëra ishte jotja tjetra ishte imja.

me puth tani qe te harroj te djeshmen e ne puthjen tende te jetoj. me prek tani e te kujtoj.... sa shume te kam dashur e sa shume te dashuroj.................

shoh ....se prane te kam ty, degjoj se peshperima ime je ti,flas se fjala ime je ti.dua se ne shpirt te ndjej vec ty..............

U njohem nen shi Dhe shiu na ndau Esht perseri shiu qe bie Mbi shpirtin qe vrau. Ate nat ne te dy bashke U lagem nen shi Por puthjet s'kishin fund E fundi s'kish kufi.

Kur buza ime, buzes tende, do ndeze zjarr prej perendie, Shpirtrat tane me flatra kenge, Do tresin mall, do fshijne hije...

Rallohen vitet bukur por pak me nxitim, Ndarja po vjen shpejt gjithcka mbeti kujtim. Do te marr malli per ne do qeshesh un e di, Dhe ne albumin tone do te bien lot si shi....

I thuaj henes te ndricoje ne netet e ftohta kur te mendoj.I thuaj yjeve te shkelqejne kur erresira me mbulon.I thuaj detit te me perkedhele kur e vetme te jem.I thuaj rreres te me preke kur deshire per ty te kem.I thuaj varkes te me marre kur me ty d...ua te jem.Me thuaj qe me do,dhe endrra ime merr jete........

Mbylle shum lot ne syt e ndritur,ne qerpikun e lagur lexohet vec trishtim,besoja ne dashurine qe me kohe e kisha pritur,por ti zemres sime i fale vec zhgenjim....

mos pyet nese kam vdekur apo jam varrosur per se gjalli,te kam harruar dhe pse do digjem nga malli,jeto ne kujtime por pa zemren time..

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://horizonti.albanianforum.net
Network
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 54
Piket : 80
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Tue Oct 27, 2009 1:46 pm

Aty Ndodhem Une kur rreh zemra jote
me ke bere per vete o ylli i kesaj bote
sa here qe marr fryme ty te kujtoj
vec Zoti e di se sa shume te dashuroj
Kur rreh zemra jote aty gjej ngrohtesi
o ylli i kesaj bote per mua je vec
ti

_________________
Ka njerez qe jetojne pa nje qellim.Ata nuk ecin vete Por shkojn andej nga fryen era
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.peqinicity.tk
Network
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 54
Piket : 80
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   Thu Oct 29, 2009 2:07 pm

Nga Nje vend humbi nje perua
erdhi e u be vajze te me cmend mua
Nga nje vend i larget dy yje sec rane
Erdhen e u bene sy e me lane pa gjume me lane
E ne zemren time shkruajten me te forte
Vetem Z'ekziston ne Kete bote Razz

_________________
Ka njerez qe jetojne pa nje qellim.Ata nuk ecin vete Por shkojn andej nga fryen era
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.peqinicity.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi Dashurie   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi Dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Horizonti Shqipetare  :: Koha E Lire&Shoqeria :: Dashuria-
Kërce tek: