Horizonti Shqipetare


Horizonti Online
 
ForumHorizontiCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Leter higjienike jurise, denohet me 31 vjet burg

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Candy
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 67
Piket : 128
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 24
Location : Shqiperi

MesazhTitulli: Leter higjienike jurise, denohet me 31 vjet burg   Tue Oct 27, 2009 2:01 pm

Gjesti ekstrem ne sallen e gjykates i ka kushtuar shtrenjte nje shtetasi amerikan qe duhet te vuaje 31 vjet heqje lirie edhe pse akuzohej vetem per vjedhje.

Gjate sesances ne Gjykaten e Santa Monica-s ne Kaliforni ku po gjykohej per vjedhje, 31 vjecari ka nxjerre nje tufe me letra higjienike duke i hedhur ne drejtim te avokateve te tij dhe jurise. Por kete gjest ai do ta paguaje shtrenjte, sepse do kaloje me shume se cerek shekulli prapa hekurave.

Ngjarja ndodhi gjate muajit janar por denimi per te eshte dhene vetem ditet e fundit. Gjykatesi Frank Brown denoi shtetasin Weusi McGowan per vjedhjen dhe hedhjen e letrave higjienike ndaj pjesetareve ne gjyq.

Avokatet kane reaguar menjehere duke thene se klienti i tyre vuan nga crregullime psikike, por tashme nje fakt i tille mund t’u hyje ne pune vetem gjate apelimit te ceshtjes. /tch/

_________________
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://horizonti.albanianforum.net
 
Leter higjienike jurise, denohet me 31 vjet burg
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Horizonti Shqipetare  :: Koha E Lire&Shoqeria :: Kuriozitete-
Kërce tek: