Horizonti Shqipetare


Horizonti Online
 
ForumHorizontiCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Candy
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 67
Piket : 128
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 24
Location : Shqiperi

MesazhTitulli: Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes   Wed Oct 28, 2009 1:07 pm

Vetem pak ore pas publikimit te rastit te dy motrave nga Maqellara qe prej 22 vjetesh jetonin te lidhura me zinxhire, Presidenti i Republikes Bamir Topi ka theksuar se pergjegjesia per kete rast por edhe per te tjere te tille bie mbi te gjitha strukturat e shtetit, nga fundi i piramides deri lart, tek ai vete.(UPDATE)

“Askush nuk mund te justifikohet per kete ngjarje, duke nisur nga pushteti lokal, presidenti e qeveria. Dimensionet e emancipimit nuk duhet te perqendrohen vetem ne qender te Tiranes, po ne te gjithe territorin shqiptar”, tha Topi.

Rasti i dy vajzave nuk eshte i vetmi. Pak dite para tyre u denoncua edhe ai i nje djali 26- vjecar, Fatmir Rashu nga Levani i Fierit i cili ka qendruar i lidhur per 3 vjet. Vete te afermit kane shkelur te gjitha te drejtat e njeriut, ndersa strukturat e shtetit, pushteti vendor dhe sherbimi social kane qene inegzistente.

Keta te rinj, duhet te trajtohen dhe te marrin te gjitha sherbimet e duhura mjekesore dhe sociale, por realiteti tregon se ne keto zona te Shqiperise shteti nuk funksionon. Presidenti Bamir Topi ne nje takim per fuqizimin e gruas ka kerkuar zbatimin e ligjit dhe marrjen e masave emergjente.

Ne kete takim deputetja socialiste, Valentina Leskaj ka pohuar se ligjet per te drejtat e grave nuk zbatohen, nje deklarate qe eshte mbeshtetur edhe nga kryetari i shtetit.


_________________
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://horizonti.albanianforum.net
Network
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 54
Piket : 80
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes   Wed Oct 28, 2009 4:11 pm

sa gjynah

_________________
Ka njerez qe jetojne pa nje qellim.Ata nuk ecin vete Por shkojn andej nga fryen era
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.peqinicity.tk
Candy
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 67
Piket : 128
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 24
Location : Shqiperi

MesazhTitulli: Re: Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes   Thu Oct 29, 2009 12:27 am

Shume gjynah, sa e sa mund te jene kshu por qe nk dihen Sad

_________________
Nuk eshte i madh ai njeri qe di shume,por ai qe ka menduar shume
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://horizonti.albanianforum.net
Network
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 54
Piket : 80
Reputacioni juaj : 1
Join date : 26/10/2009
Age : 32
Location : Itali

MesazhTitulli: Re: Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes   Thu Oct 29, 2009 2:10 pm

tani ky nuk eshte faji qeverise te jemi realiste

ku e di qeveria se cfar kam lidh une ke shpia

ja ka fut kot topi

_________________
Ka njerez qe jetojne pa nje qellim.Ata nuk ecin vete Por shkojn andej nga fryen era
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.peqinicity.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Motrat nen zinxhire, Topi: Shteti pergjegjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Horizonti Shqipetare  :: Te Rejat e Fundit :: Lajmet e Fundit/Gazetat-
Kërce tek: